Yeni Yorum Gönder 
Webber yeni sezon için kendinden emin
Yazar Konu
isoo_1905


Yaş:
Nerden: Konya
Kayıt: Aug 2008
Mesajlar: 1,311
Rep Puanı: 11
Takımı: Galatasaray
Mesaj: #1
Webber yeni sezon için kendinden emin
Henüz rahatsızlığını çok yeni atlatıyor olmasına rağmen, Mark Webber Red Bull aracıyla gerekli testleri yapıp, Mart ayında Avustralya’da başlayacak olan yeni sezona hazır olacağından emin görünüyor.


Webber, Tazmanya’da yer aldığı bir hayır organizasyonu esnasında kullandığı bisikletin bir arabayla çarpışması sonucunda kırılan sağ bacağının rehabilitasyon tedavilerine hala devam ediyor.

2008 sezonunda Webber’in takım arkadaşı olarak yarışan, 2009 sezonu için ise takımda danışmanlık görevini üstlenen David Coulthard da, geçirdiği bu kazanın onun gelişime olumsuz bir etkisi olmayacağından en az onun kadar emin.

Coulthard, böyle düşünmesinin önemli nedenlerinden birinin de, Webber’in kırılan bacağının sol değil de sağ bacağının olması olduğunu belirtti ve ekledi “Eğer sol bacağı kırılmış olsaydı, işler bizim için daha zor olabilirdi. Çünkü, sol bacak fren yaparken kullanılıyor, ve dolayısıyla büyük miktarda güç gerektiriyor. Sağ bacak ise aracın kullanımı açısından o kadar da önemli bir role sahip değil.”

Zaten, Red Bull Mart ayında koşulacak olan ilk yarışa kadar aracı tanıtmayı düşünmediğinden dolayı, Mark Webber’in ne durumda olduğunu Albert Park’taki bu ilk yarışta hep birlikte göreceğiz.

Takım, kış testlerini geçen sezonki test pilotları Sebastien Buemi, takıma yeni katılan eski F3 pilotu Brendon Hartley ve Webber’in yeni takım arkadaşı olacak olan Sebastian Vettel ile yapacak.

Coulthard, gerekecek olsaydı kendisinin de testler esnasında takım adına aracı kullanabileceğini, ama Webber’in bu esnadaki eksikliğinin takım için ciddi bir kayıp olmadığını, dolayısıyla onun böyle bir yardımda bulunmasının bile gereği olmadığını sözlerine ekledi.
Coulthard, aslında yeni RB5 aracının sezon öncesi testlerinde yer almak istediğini, ancak yeni getirilen kurallar dolayısıyla bunun mümkün olmadığını ve aracla olan bütün ilişkisinin aracı kullanan bir pilot olarak değil de sadece bir danışman olarak olacağını de belirtti.
Tüm bunların yanısıra, Meksikalı trilyoner Carlos Slim de Honda takımını satın aldığı yönünde çıka haberleri yalanladı.Slim’in sahibi olduğu Telmex adlı firma, bu konu hakkında resmi bir açıklama yaptı ve “Carlos Slim Helu’nun Honda Formula 1 takımı ile herhangi bir ilişkisinin bulunmadığını” belirterek, bu söylentilerin tamamen asılsız olduğunu açıkladı.
Honda patronları Nick Fry ve Ross Brawn da bu söylentileri resmi olarak yalanladılar.
Brawn, Londra’nın Daily Telegraph gazetesine konu hakkında yaptığı açıklamada: “Bu söylentilerin gerçek olmasını çok isterdik, ama adı üstünde spekülasyon. Basından bazı arkadaşların ortaya atmış oldukları asılsız bir bahis” şeklinde konuştu.
12-30-2008, 09:47 PM
Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
Yeni Yorum Gönder 


Webber yeni sezon için kendinden emin
Mesaj Secenekleri Onceki - Sonraki Konu Ara / Bul Konuyu Değerlendir
Önceki Konu
Sonraki Konu
 
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 1 Oy - Ortalama: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5