Yeni Yorum Gönder 
Süreyya Ayhan'ın CAS ısrarı
Yazar Konu
isoo_1905


Yaş:
Nerden: Konya
Kayıt: Aug 2008
Mesajlar: 1,311
Rep Puanı: 11
Takımı: Galatasaray
Mesaj: #1
Süreyya Ayhan'ın CAS ısrarı
Süreyya Ayhan, ceza indirimi için gittiği Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi'nden (CAS) ısrarla duruşma talep ediyor.

[Resim: 7836.jpg]

İkinci kez doping olayına karıştığı gerekçesiyle Atletizm Federasyonu Ceza Kurulu tarafından pistlerden ömür boyu men edilen, ancak cezası Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü Tahkim Kurulu tarafından 4 yıla indirilen milli atlet Süreyya Ayhan Kop, ceza indirimi için gittiği Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi'nden (CAS) ısrarla duruşma talep ediyor.

Süreyya Ayhan Kop ve eşi Yücel Kop'un avukatı Osman Buldan, indirim taleplerini görüşecek CAS'tan, tarafların dinlenmesi için duruşma talep ederken, Uluslararası Atletizm Federasyonları Birliği (IAAF) ve Türkiye Atletizm Federasyonu (TAF), dava konusu belgelerin yeterli olduğunu savunarak, duruşma yapılmasının gereksiz olduğu yönünde görüş bildirdiler.

Yaklaşık 1 aydır duruşma yapılıp yapılmamasına karar vermeye çalışan CAS, taraflardan yazışma yoluyla defalarca görüş sorarken, IAAF ve TAF, mevcut belge ve savunmaların yeterli olduğunu ifade ederek, duruşma yapılmasını istemediklerini bir kez daha yinelediler.

CAS, duruşma kararı vermesi halinde, 5-6 Şubat veya 2-3 Nisan 2009 tarihlerinde uygun olacağını Türk federasyonuna bildirdi. Süreyya'nın avukatı Buldan'ın ise müvekkillerinin duruşmaya katılmasının mecburi tutulmaması halinde 5-6 Şubat'ın kendilerine uygun olacağını CAS'a bildirdi. Buldan, müvekkilleri duruşmaya davet edildiği takdirde, hamile olan ve doğumu yaklaşan Süreyya'nın durumunu göz önünde bulundurarak, 2-3 Nisan tarihinin uygun olacağını kurula bildirdi.
12-30-2008, 09:28 PM
Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
Yeni Yorum Gönder 


Süreyya Ayhan'ın CAS ısrarı
Mesaj Secenekleri Onceki - Sonraki Konu Ara / Bul Konuyu Değerlendir
Önceki Konu
Sonraki Konu
 
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5