Yeni Yorum Gönder 
Heidfeld Daha Fazla Temas Bekliyor
Yazar Konu
isoo_1905


Yaş:
Nerden: Konya
Kayıt: Aug 2008
Mesajlar: 1,311
Rep Puanı: 11
Takımı: Galatasaray
Mesaj: #1
Heidfeld Daha Fazla Temas Bekliyor
BMW Sauber pilotu Nick Heidfeld, pilotların yeni geniş ön kanatlarla lastik lastiğe mücadele etmeye alışacakları 2009 senesinin başlarında pist üzerinde çok kaza görülebileceğinden endişe ediyor.

Kasım ve Aralık aylarında BMW Sauber'in 2009 aerodinamik parçalarını Barselona ve Jerez'de Robert Kubica ve Christian Klien ile test eden Heidfeld, pilotların pist üzerinde mücadele ederken geniş ön kanatlardan sıkıntı yaşayabileceklerini belirtti.

Heidfeld: "Daha sık (temas) olabileceğini düşünüyorum, özellikle başlangıçta çünkü alışmanız gerekiyor."

"Araç içinde otururken ön kanadı göremezsiniz. Tamam, onun orada olduğunu bilirsiniz ama buna alışmanız gerekecek. Kalkışta veya çok ani bir durumda hiç düşünmeden hareket edebilirsiniz. Bu şekilde daha fazla kanat teması görebileceğimizi hayal edebiliyorum"

Heidfeld, Kasım ayında yeni ön kanadı Barselona'da ilk denediğinde, genel pist kullanımından çok kolay bir şekilde zarar görmekten endişe ettiğini ifade etti.

Heidfeld: "Aracı ilk kez gördüğümde, ilk turda havalanabileceğimizden emindim ama bu olmadı ve sorun çıkmadı"

Alman pilot ayrıca, yeni aerodinamik kuralların yakın mücadeleye ne kadar etki yapacağını yargılamak için henüz erken olduğunu da belirtti.

Heidfeld: "Sahip olduğumuz bu kanatlarla rüzgârın daha az etkileyeceği sır değil ve sürüşü de kolaylaştırabilir. Ama şu anda bir şey söylemek zor"
12-30-2008, 09:01 PM
Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
Yeni Yorum Gönder 


Heidfeld Daha Fazla Temas Bekliyor
Mesaj Secenekleri Onceki - Sonraki Konu Ara / Bul Konuyu Değerlendir
Önceki Konu
Sonraki Konu
 
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 1 Oy - Ortalama: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5