Yeni Yorum Gönder 
"Fener rekabeti bir başka!"
Yazar Konu
isoo_1905


Yaş:
Nerden: Konya
Kayıt: Aug 2008
Mesajlar: 1,311
Rep Puanı: 11
Takımı: Galatasaray
Mesaj: #1
"Fener rekabeti bir başka!"
Çarpıcı açıklamalar yapan G.Saray Başkanı Adnan Polat, Fenerbahçe'yi ayrı bir yere koydu...

[Resim: 117864.jpg]

Ziyaretciler mesaj icerisindeki linkleri goremezler. Linkleri gorebilmek icin lutfen buraya tiklayarak kayit olunuz. Başkanı Adnan Polat; gazetelerin spor müdürleri ve muhabirlerle yaptığı toplantının ardından bir basın toplantısı düzenliyor.

Adnan Polat: "Geçen sene belki de Türk futbol tarihinin en ilginç şampiyonluğunu kazandık. Son 6 hafta Kalli'nin ayrılmasıyla 'Ziyaretciler mesaj icerisindeki linkleri goremezler. Linkleri gorebilmek icin lutfen buraya tiklayarak kayit olunuz. şampiyonluğu kaybetti' denildi, ancak biz teknik direktörümüz olmaksızın şampiyon olmayı başardık. Bu hepimiz için çok önemli ve anlamlı bir şampiyonluktu."

Aslantape'nin en önemli projelerinin başında geldiğini vurgulayan Ziyaretciler mesaj icerisindeki linkleri goremezler. Linkleri gorebilmek icin lutfen buraya tiklayarak kayit olunuz. Başkanı: "Sezon başından beri kamuoyunun gündeminde olan 'Aslantepe'de inşaat başlamadı' türlü doğal eleştiriler ile ilgili olarak Eren Talu, TOKİ ve Ziyaretciler mesaj icerisindeki linkleri goremezler. Linkleri gorebilmek icin lutfen buraya tiklayarak kayit olunuz. Kulübü omuz omuza vererek ilk döneminde problemli olan inşaatı rayına oturttuk. Bunun rayına oturması bizim için çok önemliydi. Bu stadın statü, ekonomi ve gelecek açısından çok büyük bir önemi var" dedi.

-"22 MİLYON EURO HARCADIK"-

Göreve geldiğinden beri neler yaptığına da değinen Adnan Polat "Bir sene önceden başlamış olduğumuz Ziyaretciler mesaj icerisindeki linkleri goremezler. Linkleri gorebilmek icin lutfen buraya tiklayarak kayit olunuz. Futbol Takımı'nın yapılanmasına devam ettik. Son iki sene içinde bonservis anlamında 22 milyon Euro'luk bir harcama yaptık. 23 tane yeni futbolcu aldık. Bu futbolcuların ödemeleri 3 yıllık olarak planlandı. Bir dönüşüm ve değişim düşünüyorduk, kamuoyuna tam bahsetmemiştik ama genç futbolcular ve tecrübeli yabancıları bir araya getirerek önümüzdeki yıllar için tecrübeli ve genç futbolculardan oluşan bir takım yaratmaya çalıştık. Bu yapılanma devam edecek. Tabi kii oyuncularımızın ortaya koyduğu performansa göre devam edecek" dedi.

-"4 KUPANIN 3'ÜNÜ GETİRECEKLER"-

Basketbol takımı ile ilgili açıklamalarda da bulunan Adnan Polat "Basketbol takımımızla ilgili çalışmalar yaptık. Kız takımımız bana Türkiye'deki 4 kupanın 3'ünü getireceklerini söz verdi. Hedefimiz bu alanda Avrupa'da kupa kaldırmak olmalı. Erkek takımımızda da hedeflere gidebilecek oyuncular takıma takviye edildi. Orada da final hedefliyoruz, bunun olup olamayacağını zaman gösterecek" dedi.

-"STAT BİTİNCE SIKINTILAR DA BİTECEK"-

Adnan Polat ekonomik kriz ile ilgili ise, "Bütün ülkede ve dünyada bir global kriz var. Kulüplerimizin çoğu ekonomik anlamda sıkıntı yaşıyor. Galatasaray'da bu sıkıntıyı çeken kulüplerden biriydi. Bu etki yavaş yavaş azalıyor, statımız ile birlikte bu sıkıntılarımız tamamen sona erecek. Bu döneme kadar nakit akışında sıkıntı olacak. Bunu Galatasaraylı futbolcular ve tüm çalışanlarımız biliyor, açık açık konuştuk." dedi.

-'ENGELSİZ ASLANLAR'A' ÖVGÜ-

Dünya ve Kıtalararası şampiyon olarak büyük bir başarıya imza atan basketbol takımı hakkında da konuşan Polat, "Engelli basketbolcularımızın Dünya ve Kıtalararası şampiyon olması Türkiye'nin göğsünü ve özellikle bizim göğsümüzü kabarttı. Taraftarımız onlara çok güzel bir isim kattı, 'Engelsiz Aslanlar'. Devlet nezdinde, medya olarak bu başarı yeterince ilgi görmedi. Bu arkadaşlar dünya şampiyonu ve Türkiye'deki 7 milyon engelliyi de temsil ediyor. Bunu da söylemek istiyorum" dedi.

-"CİROMUZU 3'E KATLAMAK İSTİYORUZ"-

"Galatasaray'ın bir futbol takımı olarak algılanması yanlış. Şu an Ziyaretciler mesaj icerisindeki linkleri goremezler. Linkleri gorebilmek icin lutfen buraya tiklayarak kayit olunuz. bünyesinde yaklaşık 1.500 sporcu var. Bu sporcular her gün bir noktadan bir diğer noktaya geliyorlar. Bunların gıdaları veriliyor. Sembolik de olsa maaşları veriliyor. Tüm giderleri karşılanıyor. Faal olarak yönettiğimiz 6 değişik tesisimiz var. Bu tesislerin de doğal olarak giderleri var. Ziyaretciler mesaj icerisindeki linkleri goremezler. Linkleri gorebilmek icin lutfen buraya tiklayarak kayit olunuz. Pazarlama A.Ş'de bu dönemde yeniden yapılanma için çok büyük çaba gösteriyoruz. Mağaza sayımızı iki katına çıkarmak, ciromuzu 3'e katlamak istiyoruz. Ciromuz şu an bir önceki yıla göre yüzde 55 arttı. Burada bir hedefimiz de internet satışı, toplam satışımızdaki payın yüzde 20 olmasını istiyoruz. O da şu an çok düşük" diyerek kulüp ürünleriyle ilgili planlarını anlattı.

-"RİVA'DA ACELE ETMİYORUZ"-

Riva Tesisleri ile ilgili açıklamalar yapan Ziyaretciler mesaj icerisindeki linkleri goremezler. Linkleri gorebilmek icin lutfen buraya tiklayarak kayit olunuz. Başkanı: "Galatasaray'ın en önemli değerlerinden biri Riva Tesisleridir. İmar durumuna göre yapmış olduğumuz bir çalışma var. İlçe Genel Kurulu'ndan onay aldık. Anıtlar Genel Kurulu'ndan karar bekliyoruz. Bundan sonra projeye uygun bir şekilde inşaata başlamak istiyoruz. Riva'yı satabiliriz, kendimiz tesis yapabiliriz. Bir ortakla çalışabiliriz. Bir İngiliz şirketine ekspertiz yaptık ve Riva'nın değeri 172 milyon Euro çıktı. Riva'nın değeri 3. Köprünün yapılmasıyla ikiye katlanabilir. Riva'da bunun için çok acele etmiyoruz" dedi.

-"SEYRANTEPE 'TÜRK TELEKOM ARENA' OLACAK"-

Başkan Polat "Kalamış Tesisleri'nde Kapalı Spor Salonu'nun olduğu binanın inşaatına başlamak istiyorduk ama 30 senenin en kötü Lodos'u bize vurdu. 1 milyon dolar gibi bir zarara uğradık. İnşaat ile ilgili bulduğumuz sponsor ise krizden etkilendi. Buna rağmen Haziran'da o tesisleri üyelerimizin kullanımına açacağız. Tesisler ile ilgili yaptığımız çalışmalar şimdilik bu kadar. Bu başlıklarda en önemlisi Türk Telekom ile yaptığımız 137 milyon 500 bin dolarlık anlaşma. Seyrantepe 'Türk Telekom Arena' olacak. 10 yıllık anlaşma ve 5 yıl daha opsiyonları var. Aynı şekilde bunun içinde göğüs reklamı da var" diyerek inşaatı devam eden Aslantepe'den elde edilecek sponsorluk gelirine açıklık getirdi.

-"BİZİM ÇOCUKLARLAR BAŞARI İSTİYORUZ"-

Polat diğer spor branşları ile ilgili, "Burhan Felek'te geçtiğimiz gün yapılan Türkiye Şampiyonaları'nda oradaydım. Mükemmel güzel bir ambiyans vardı. Orada toplam 22 Türkiye rekoru kırıldı ve söylemek istiyorum ki bunların 11 tanesi Galatasaraylı Sporculara aitti. Bu, bir Avrupa başarısı, biz rekoru düşünüyoruz. Kürekçilerimiz ve su topunda da aynı şekilde. Bizim genel düşüncemiz bu alanda kendi oyuncularımızla başarı sağlamak. Devşirme oyuncular ile başarı sağlamak istemiyoruz. Özkaynaklar ile bizim çocuklarımızı yetiştirerek Türkiye'ye katkı yapmak. Olimpiyatlarda başarı elde edebilecek oyuncular yetiştirmek." dedi.

Beylerbeyi ile ilgili de açıklamalarda bulunan Adnan Polat "Bildiğiniz gibi ikinci bir takımımız var, Beylerbeyi. İlk defa Ziyaretciler mesaj icerisindeki linkleri goremezler. Linkleri gorebilmek icin lutfen buraya tiklayarak kayit olunuz. Altyapısı'ndan yetişen 12 futbolcu da oraya gönderildi. Hedefimiz Beylerbeyi'ni bir üst lige, Bank Asya'ya çıkartıp orada kalarak Galatasaray'ın fidanları olarak o takımdan yararlanmak." dedi.

-"SIKINTILARIMIZ VAR AMA HAYATİ DEĞİL"-

Şampiyonlar Ligi'ne girememenin sıkıntısını yaşadıklarını söyleyen Adnan Polat, "Eğer Şampiyonlar Ligi'nde girseydik ilk defa Ziyaretciler mesaj icerisindeki linkleri goremezler. Linkleri gorebilmek icin lutfen buraya tiklayarak kayit olunuz. borçsuz bir sezon geçirecekti. Mayıs ayına doğru bir bütçe açığı vermeyecektik. Ödemelerimizde geçtiğimizde olan çok uzun vaadelere yayılan dönemler bugün yine devam ediyor. Sıkıntılarımız var ama hayati anlamda bir şey yok. Gelirleri arttırmak için bazı girişimlerimiz oldu. Kapalı tribünün altını VIP yaptık oradan ciddi bir gelir elde ettik mesela. Gelirin arttırılması için Türk Telekom Arena ile ilgili işletmesi adına AIG ile bir anlaşma yaptık. İşletmesini 3 sene boyunca AIG firması yapacak. Manchester United'ın statını işletiyorlar, bunun gibi bir anlaşma yaptık." şeklinde açıkladı.

-"320 MİLYON DOLAR"-

Polat stadın işletimi ile ilgili, "İşletme firması inşaat firmasıyla beraber çalışacak. İşletme ihtiyacına göre revizyonlar yapılacak. Statta VIP ve Localar yine ABD'li ISG firmasıyla anlaştık. 3 yıl için buradan gelebilecek gelir ve anlaşma 320 milyon dolar. Bu da Türk futbol tarihinin en büyük anlaşmalarından biri olsa gerek. Bu stattan ciddi gelirler elde edeceğiz. Amacımız uluslararası başarıyı sportif anlamda yaşamanın yanında, ferah bir ekonomik yapıyı ortaya koymak. Şu an bunun için Sportif A.Ş ile Ziyaretciler mesaj icerisindeki linkleri goremezler. Linkleri gorebilmek icin lutfen buraya tiklayarak kayit olunuz. A.Ş'nin birleşme çalışması var. Şu an için gerekli olan rakam 80 milyon dolar civarında. Gold Suchs ile olan prensip anlaşmamızı Ocak ayına kadar erteledik. Ekonomik krizin durumunu görmemiz gerekiyor. Şunu bilmelisiniz ki burada yapacağımız şeyler, asla kendi şirketlerimizde yapmayacağımız şeyler olmayacak. Bizim yönetimimizin 1 numaralı konusu, Türkiye'de, Avrupa'da şampiyonluktan öte bu iki şirketi birleştirmek ve gayrimenkullerimizin değerlendirilmesidir." dedi.

-"TRANSFERE İHTİYACIMIZ YOK"-

Transferle ilgili konuşan Adnan Polat, "Şahsen Galatasaray'ın esasında transfere ihtiyacı olduğunu düşünmüyorum. Ziyaretciler mesaj icerisindeki linkleri goremezler. Linkleri gorebilmek icin lutfen buraya tiklayarak kayit olunuz. maçından sonra futbol komitesi ile bir görüşme yaptık. Genelde herkes benle hemfikir. Bir transfer yapabilmemiz için bir boşluğun oluşması lazım. Mehmet Yıldız arzu ettiğimiz bir futbolcu. Faydalı olacağına inandığımız biri. Ancak bu transferin oluşabilmesi için bazı şartların oluşması lazım. Biz Sivasspor başkanı Mecnun Otyakmak ile geçtiğimiz günlerde oturduk konuştuk. Başka futbolcular hakkında da görüştük. Genel olarak iki kulüp birbiriyle ne yapabilir diye konuştuk. Bunun sonundan bir transfer çıkabilir de çıkmayabilir de. Kesinleşmiş hiçbir şey yok." ifadelerini kullandı.

"SÖZLEŞMELERİ VAR DİYE ESİR DEĞİLLER"

Servet'in transferi konusunda da açıklamalar yapan Adnan Polat, " Transfer konusunda açıkcası futbolcularla da bir toplantı yaptım ve dedim ki sözleşmeniz var diye kendinizi esir zannetmeyin. Ziyaretciler mesaj icerisindeki linkleri goremezler. Linkleri gorebilmek icin lutfen buraya tiklayarak kayit olunuz. formasını giymek istemeyen, ya da idealleri doğrultusunda yurt dışından teklif alan kişilere yardımcı olacağımızı söyledim. Bu Servet için de geçerli, diğer futbolcularımız için de. Bizim şartlarımızdan mali, idarei anlamda da memnun olmayanlar olabilir. Onlar da gitmek isteyebilir. Biz kimseyi yargılamayız, gelir oturur konuşuruz ve yardımcı oluruz, dedim. Bu konuşmadan sonra bize gelen kimse olmadı. Servet ile yarın sözleşmesini de uzatabiliriz. Fakat 6 ay sonra Servet'in gönlünde yatan bir kulüp ciddi bir teklif ile gelirse o zaman ona yardımcı oluruz. Genç futbolcularımıza ise şunu dedim 'Asla Avrupa'da sıradan bir takıma gitmenize izin vermem', Ben 20-23 yaş aralığındaki futbolcularımızın İngiltere büyüsüne kapılıp maceraya atılmasına izin vermeyeceğiz. İngiltere'de ilk 6 takım olursa değerlendiririz dedim, bu konudaki görüşümümüz de budur." dedi.

"TFF'YE DE MHK'YE DE GÜVENİYORUZ"

Türkiye Futbol Federasyonu ve Merkez Hakem Kurulu ile ilgili de açıklamalarda bulunan Polat, "Federasyon konusunda Mahmut Özgener'i 'şartsız destekliyoruz'. Bugüne kadar bizden TFF komitesine karşı tek negatif bir kelime duymadınız. Bu bundan sonra da böyle olacak. Biz federasyonumuza, merkez hakem komitesine güveniyoruz. Hatalar oluyor, olmaya da devam edecek. Maçın neticesine göre 'adam yargılamayı' biz Ziyaretciler mesaj icerisindeki linkleri goremezler. Linkleri gorebilmek icin lutfen buraya tiklayarak kayit olunuz. kulübü olarak yapmadık, yapmayacağız da. Biz bu ligi bu hakemlerle oynayacağız. Onların hatalarına karşı daha insaflı olmak lazım, hatayı sadece hakemlerde arıyoruz bence kendimizde de aramak lazım. Bu adamlar bugün büyük eleştirilerine rağmen iyi ayakta duruyorlar." dedi.

"GALATASARAY'DAN FAHA FAZLA KİMSENİN SESİ ÇIKMAZ"

"Ben kendilerini ilk yarıda gösterdikleri performanstan dolayı kutluyorum. Bence tek eleştiri atama şekilleri. Mantığım bunu almıyor. Formsuz hakem diğer hafta yine maç alıyor. Belki bu konuyu tekrar gözden geçirirlerse daha başarılı olacaklarına inanıyorum. Kulüplerimizin de bu konuda daha anlayışlı olmaları konusunda ricada bulunuyorum. Taraftarı ayağa kaldırarak, hakemleri baskı altına almayı düşünmekten vazgeçmemiz gerek. Eğer bu yöntem daha fazla alışkanlık olursa Galatasaray'dan daha fazla kimsenin sesi çıkmaz. Fakat biz bunu yapmayacağız, onların morallerini en üst düzeye çıkartarak onların yanında olacağız." dedi.

"BORÇLARIMIZ İKİ SENEDİR ARTMADI"

Polat Seyrantepe ile ilgili, "Seyrantepe'de ticari bir alan ve kapalı bir basketbol salonu da yapmak istiyoruz. O stattın bir önemi var karşısında Şişli Etfal Hastahanesi de oraya taşınıyor. O stat olağanüstü durumlarda, üstü kapalı bir İstanbul'un felaketlere karşı önlem merkezlerinden biri olacak. Biz buranın ismini Ali Sami Yen Spor Komplexi olarak adlandırıyoruz. Sadece stadyumun ismi Türk Telekom Arena olacak. Galatasaray'ın borçları iki senedir hiç artmadı. Türkiye'de garip yaklaşımlar var. Borç-alacak farkı durumu. İki sene önce 155 milyon dolardı, şimdi 90 milyon dolardı. Ben günlük kısa vadede nakit akışlarından bahsediyorum. Giden ve gelen nakitler arasındaki dengesizlik sıkıntı yaratıyor. Ziyaretciler mesaj icerisindeki linkleri goremezler. Linkleri gorebilmek icin lutfen buraya tiklayarak kayit olunuz. banka krezi faizlerini yüzde 15 eksiltmiş durumda. Bana göre bir şirkette nakit artı veriyorsa o zaman sağlıklı bir yapıya sahibim demektir. Bizim derdimiz bu." ifadelerini kullandı.

-"YA BASKI VARDIR YA DA KOMKLEKSLİDİR"-

Ziyaretciler mesaj icerisindeki linkleri goremezler. Linkleri gorebilmek icin lutfen buraya tiklayarak kayit olunuz. Spor Kulübü başkanı Adnan Polat Fenerbahçe'de oynayan Emre Belözoğlu ile ilgili; "Emre'nin Galatasaray'ın adını 'Eski kulübüm' diye zikretmesi ve Ziyaretciler mesaj icerisindeki linkleri goremezler. Linkleri gorebilmek icin lutfen buraya tiklayarak kayit olunuz. ismini hiçbir zaman söylemediğinin" sorulması üzerine Polat;

"Emre'yi 13 yaşındayken babasından alıp, iyi paralarla aldığımda bir ay benimle dalga geçilmişti. Emre gibi bir futbolcunun bazı şeyleri aşması gerektiğini düşünüyorum. Ziyaretciler mesaj icerisindeki linkleri goremezler. Linkleri gorebilmek icin lutfen buraya tiklayarak kayit olunuz. ismini zikretmiyorsa ya üzerinde bir baskı vardır ya da komplekslidir. Fenerbahçe'de oynaması ise normal karşılıyorum demekki özünde Fenerbahçeliymiş" dedi.

-"KARARIMIZI KABUL ETMEYEN GİDER"-

Adnan Polat, Lincoln'ün son performasını ve basında Arda ve Sabri'nin kaptanlık ile ilgili yaptığı açıklamalarını da değerlendirdi;

"Futbol erkek oyunudur. Bunu kabul ediyorum ama geçen sezon Lincoln'e yapılanı kabul edemiyorum. Hakemin görmediği pozisyonlarda gelip arakadan oyuncuya tekme atılması kabul edilebilir bir şey değildir. Oyuncumuzun sıkıntıdan sakalında yaralar çıktı. Anti futbola artık prim vermeyelim. Rakibe kasıtlı olarak tekme atılmasın. Delgado'ya da, Alex'e de atılmasın, Lincoln'e de atılmasın. Lincoln geçen sezon anti-futbolun sertlik kısmından yeterince nasibini aldı ve bu yüzden bir türlü oynayamadı. Bu sezon ise gerek Skibbe ile aralarındaki diyalog gerekse yöneticlerin onunla ilgilenmesi nedeniyle kendini buldu."

Polat sözlerini şöyle sürdürdü;

"Almanya'daki maça kaptan çıkması ise bir stratejiydi. Kaptan olmak için en eski benim ben kaptan olurum diye bir kural yok. Eskilik yeterli değil. Yönetebilme, yönetme ve sürekli oynaması gerek. Kaptanlık konusu bir idari karardır. Bu konuda hiçbir oyuncu yorum yapamaz, itiraz edemez. Eğer yaparsa gerekli uyarıyı alır, yine devam ederse kulüp ile ilişkisi kesilir. Futbolcunun işi sporunu yapmak takımın kazanması için elinden geleni yapar. Florya'nın 5 kapısı var eğer bunu kabul etmeyen olursa, bu kapılardan birinden çıkar gider." şeklinde cevap verdi.
12-29-2008, 03:09 PM
Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
Yeni Yorum Gönder 


"Fener rekabeti bir başka!"
Mesaj Secenekleri Onceki - Sonraki Konu Ara / Bul Konuyu Değerlendir
Önceki Konu
Sonraki Konu
 
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5